Uvedení a jak se připojit

Vítejte,

konference proběhne v prostředí Microsoft Teams. Na jednotlivé události se v době jejich konání připojíte po rozkliknutí tlačítka „Připojit se“ u jednotlivých událostí v programu konference. Po rozkliknutí tlačítka se vás prohlížeč zeptá, zda se chcete události zúčastnit v prohlížeči, anebo v aplikaci. Pokud se připojujete k události, ve které budete přednášet příspěvek, je nutné používat aplikaci. Pokud se chcete pouze zúčastnit, můžete si události pustit v prohlížeči, na mobilu nebo v tabletu.

Práva k přístupu

Pokud jste zaměstnancem nebo studentem Masarykovy univerzity (MU), potřebná práva vám přidáme sami.

V případě, že patříte mezi mimouniverzitní účastníky nebo prezentující, potřebujeme přihlásit vaši e-mailovou adresu do sítě MU. Na váš e-mail zašleme pozvánku, kterou je potřeba otevřít a potvrdit spojení s MU. Postup krok za krokem naleznete zde.

Jakmile na konci uvidíte obrazovku na obrázku, máte vyhráno a můžete se těšit na konferenci. K jednotlivým událostem je pak jen zapotřebí přihlašovat se přes tento propojený účet.

Podrobnější informace

Pokud s rozhraním Teams doposud nemáte zkušenosti, doporučujeme seznámit se se sekcemi informace pro účastníky, případně informace pro prezentující. V sekcích naleznete podrobnější informace o rozhraní Microsoft Teams a jeho jednotlivých funkcích z pohledu účastníka, případně prezentujícího. Může se také stát, že narazíte na technický problém, který nedokážete sami vyřešit a budete potřebovat poradit. V takovém případě je tady pro vás sekce Pomoc s připojením, aneb jsem v koncích. V sekci naleznete mimo nejčastější problémy i přímý kontakt na technickou podporu.

Technická podpora (helpdesk)

E-mail: pdb2021.help@gmail.com